شکست کره شمالی در آزمایش موشکی

شکست آزمایش موشکی کره شمالی

مقام‌های کره جنوبی امروز سه شنبه اعلام کردند که تلاش کره شمالی برای شلیک یک فروند موشک از سواحل شرقی این کشور ظاهرا با شکست روبرو شده است.
به گزارش جهان، تسنیم به نقل از رویترز خبر داد، مقام های کره جنوبی تاکید کردند که تازه ترین آزمایش موشکی کره شمالی که حدود ساعت ۰۵:۲۰ به وقت سئول از سواحل شرقی این کشور انجام شده، با شکست همراه بوده است.

این آخرین مورد از تلاش ناموفق کره شمالی برای شلیک موشک های بالستیک به شمار می‌رود. ارتش ژاپن نیز روز دوشنبه برای مقابله با هرگونه شلیک موشک های کره شمالی به حالت آماده باش کامل درآمده است.

گن ناکاتانی وزیر دفاع ژاپن نیز در واکنش به آزمایش موشکی کره شمالی گفت: ما هیچ گزارشی مبنی بر خسارت در ژاپن نداریم. ما در حال جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات هستیم. وزارت دفاع ژاپن آماده واکنش به هر گونه وضعیتی است.

وی در ادامه تاکید کرد: کره شمالی هیچ نشانه ای از توقف توسعه موشک های هسته ای نشان نمی دهد و بنابر این ما به همکاری نزدیک با آمریکا و کره جنوبی ادامه می دهیم تا به اقدامات احتمالی کره شمالی پاسخ دهیم.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی نیز اعلام کرد: به نظر می رسد کره شمالی قصد شلیک یک فروند موشک میان برد را داشته است. کره شمالی در ماه آوریل نیز ۳ فروند از این موشک را آزمایش کرده است که به گفته مقام های رسمی کره جنوبی و آمریکا این آزمایش ها نیز با شکست روبرو شده است.

این خبرگزاری به نقل از یک منبع آگاه دولت کره جنوبی افزود: ظاهرا این موشک در زمانی که در حال برخاستن از سکوی پرتاب بوده، منفجر شده است.

ژاپن نیروهای ضد موشک بالستیک خود حداقل ۲ بار از ابتدای امسال تاکنون به حالت آماده باش درآورده است تا با شلیک احتمالی موشک های بالستیک کره شمالی مقابله کند.

کره شمالی ۶ ژانویه چهارمین آزمایش هسته ای خود را انجام داده و در ماه فوریه نیز یک ماهواره را با استفاده از موشک بالستیک به فضا پرتاب کرده است.

کره شمالی تلاش زیادی کرده است تا به توانایی موشک های دوربرد که قابلیت حمل کلاهک هسته ای داشته باشد، دست پیدا کند.

کره شمالی اعلام کرده است که توسعه برنامه موشکی و ارسال ماهواره به فضا حق حاکمیتی این کشور است و این برنامه ها را ادامه خواهد داد.

130
-
امتیازها : 0
Free Web Hit Counter
  • 1
  • 1,778
  • 2,295
  • بهمن 20, 1396

ارسال دیدگاه