عملیات ۴ کماندوی نیروهای ویژه معروف روسیه بنام آلفا

عملیات ۴ کماندوی گروه نیروهای ویژه معروف روسیه بنام آلفا

گروه نیروهای ویژه معروف روسیه بنام آلفا .روز ۲۹ ژوئیه سال ۱۹۷۴ میلادی یوری آندروپوف-رئیس وقت کمیته دولتی امنیت اتحاد شوروی فرمان تأسیس اولین گروه ویژه ضد تروریستی در کشورما را امضا کرد. در حال حاضر این اداره “آ” وابسته به مرکز ویژه سازمان فدرال امنیت روسیه است. کارکنان آن معتقدند آلفا بهترین سرویس ویژه درجهان است.

در حال حاضر گروه “آ” یکی از مجهزتر ین گروه های ویژه دنیا است. این نکته هم در مورد سلاح های سبک و هم در مورد وسایل دفاعی صدق میکند. اما افراد مهمترین سلاح مخفی آلفا هستند. کارکنان سابق و فعالین سرویس در یک کنفرانس خبری به مناسبت سالگرد تأسیس خود این بارهم صحبت کردند. افراد واقع در صفوف آلفا واقعأ آدمهای معمولی نیستند. اکثرا افسران آن نه فقط بخوبی میجنگند بلکه دارای تحصیلات عالی بوده و بسیاری از آنها به دو زبان خارجی مسلط هستند. علاوه بر این رزمندگان آلفا نه فقط افراد نظامی بلکه تا حدی سیاستمدار هستند.

 

در ماموریتهای امنیتی مثل گروگان گیری ها نیز اگرچه خشونت و شدت عمل طوفانی و استفاده از تاکتیکهای نظامی Spetsnaz در عملیاتهای امنیتی از نظر بسیاری از ناظران نکته ی منفی به حساب میاید ، اما استراتژی Spetsnaz در این عملیات ها “کشتن یا دستگیر کردن عاملان ناآرامی به هر قیمتی” است ، این استراتژی که بعضی وقتها باعث تلفات غیرنظامی زیادی میشه شاید در وهله ی اول غیرحرفه ای و غیراستاندارد به نظر برسه (استراتژی نیروهای ویژه ی دیگر کشورها “حفظ جان گروگان ها به هر قیمتیه”) ، اما باید در نظر داشت که هدف از این استراتژی ایجاد ترس و وحشتی در بین تروریستها (بخصوص چچنها) و خلافکارها است تا دیگه جرات گروگانگیری نداشته باشند چون میدونند که گروگان گیری برابره با مرگ حتمی ! و البته این شیوه جواب هم داده .

 

منبع:انجمن آی آر ارتش

585
19:34
امتیازها : 0
Free Web Hit Counter
  • 3
  • 551
  • 1,094
  • بهمن 1, 1396

ارسال دیدگاه